Lazer Epilasyon

Buz Lazer: 7 Pratik Bilgi

Ağda, epilady veya jiletten bıktıysanız, pürüzsüz ve tüysüz bir cilt için daha kalıcı bir çözüm düşünebilirsiniz! Buz lazer tüy azaltma sistemi ile istenmeyen tüyleriniz konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak ve bu yaz cildinizi gösterirken kendinize güvenebileceksiniz.

İlk lazer teknolojisi yalnızca daha koyu renkli tüyler ve daha açık cilt tonları üzerinde etkiliydi. Buz lazer teknolojisi, açık renk kıllardan bronzlaşmış cilde kadar çeşitli cilt ve kıl tiplerini için birden fazla dalga boyu içerir. Uygulamadan önce, cilt ve kıl tipinize ve uygulama alanının konumuna göre uygun dalga boyu seçilir. Buna bacaklar, koltuk altları, bikini bölgesi ve daha fazlası dahildir!

İşte Buz Lazer İle Alakalı 7 Pratik Bilgi

  1. Neredeyse ağrısızdır

Buz lazer epilasyon sistemini neredeyse ağrısız olması gibi basit bir nedenden dolayı kullanıyoruz. Sistem, lazerin neden olduğu aşırı ısınmayı ve rahatsızlığı önlemeye yardımcı olan cilt yüzeyini soğutmak için buz teknolojisini kullanır. Çoğu danışan diğer lazer epilasyon türlerine kıyasla çok daha az olan, uygulama gerçekleştirilen bölgede yalnızca hafif bir ısınma hissi yaşar.

  1. Her zaman bir kontrol uygulaması yaptırmalısınız

Geçmişte lazer epilasyon uygulaması görmüş olabilirsiniz. Ancak cildinizin lazer epilasyon için uygun olduğundan emin olmanıza yardımcı olacak bir kontrol yaptırmanız her zaman tavsiye edilir. Lazer terapistimiz, herhangi bir yan etki olup olmadığını kontrol etmenin yanı sıra, maksimum güvenlik için makinenin ayarlarını kişisel gereksinimlerinize göre uyarlayabilecektir.

  1. Seanslar düzenli olarak yapılmalıdır

Lazer epilasyon söz konusu olduğunda, büyümenin anajen evresindeki tüylerin giderilmesine yardımcı olmak için seanslarınızı düzenli olarak yaptırmanız önemlidir. Herhangi bir zamanda tüylerinizin yalnızca yaklaşık %10-15’i bu aşamada olduğundan, uygulamayı 4-8 hafta arasında bir süreye yaymak tüm tüylerinizin hedeflenmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

  1. 6 – 8 seans uygulama normalde en iyi sonuçları sağlayacaktır

Daha önce de belirttiğimiz gibi, her uygulama normalde tüylerinizin yaklaşık %10-15’ini hedef alacaktır, bu nedenle çoğu insan en iyi sonuçları görmek için 6 ila 8 seansa ihtiyaç duyacaktır. Yüz veya kasık gibi lazere daha dirençli bölgeler için ek seanslara ihtiyacınız olabilir.

  1. Mükemmel sonuçların anahtarı hazırlıktır

Uygulamadan önce tıraş dışında her türlü epilasyondan kaçınmalısınız. Ağda, iple alma veya epilasyon kremleri sorunlara neden olabilir ve lazerle reaksiyona girebilir, bu nedenle uygulamadan önceki 6 hafta boyunca bunlardan kaçınılmalıdır. Seansınızdan yaklaşık 8 saat önce hedef bölgeyi tıraş etmelisiniz çünkü bu, lazerin kıl köklerini hedef almasını ve rahatsızlığa neden olabilecek cilt dışındaki kılları ısıtmamasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

  1. Güneşten bronzlaşmış ciltlere uygulanabilir

Diğer birçok lazer epilasyon sisteminin aksine, buz lazer doğal olarak bronzlaşmış ciltlerde de güvenle kullanılabilir. Yine de uygulamadan önce şezlonglardan ve sahte bronzluktan (solaryum vb) uzak durmanızı tavsiye ederiz, ancak güneşe çıkmaktan kaçınmak konusunda endişelenmenize gerek yok.

  1. Tüm cilt tipleri için en güvenli seçenektir

Birçok araştırmaya göre, buz lazer sistemi, melaninin lazerler tarafından kullanılan ısıya karşı çok daha hassas olduğu koyu cilt tonları da dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için en güvenli lazer epilasyon yöntemidir. Elbette, uygunluğu iki kez kontrol etmek ve herhangi bir yan etki olmadığından emin olmak için uygulamadan önce her zaman bir ilk konsültasyon ve cilt deneme uygulaması yapılmasını tavsiye ederiz.

Bu yaz tüysüz bir cilt görmeye hazırsanız, Espina by Espiderm ile iletişime geçebilir, detaylı bilgi için instagram sayfamıza göz atabilirsiniz.